Célunk a projektbeli problémák, kockázatok, esetleges konfliktushordozó területek szakszerű feltárása, és javaslatok megfogalmazása ezek optimális kezelésére.
IT stratégia
Hazai és nemzetközi (gyártó, szolgáltató, kereskedő) vállalatok és pénzintézetek (biztosítók, bankok, egyéb pénzügyi szolgáltatók), valamint kormányzati szervek és önkormányzatok részére stratégiai elemzések készítését és stratégiák kidolgozását (corporate / intézményi, business / üzletági és funkcionális (informatikai és további) végezzük.
A stratégiák készítése során elvégezzük a stratégiai elemzést, a jövőkép kialakítását és végül a stratégiai programok kidolgozását.
PROJEKTMENEDZSMENT
Megközelítésünk szerint projektvezetőnk segítői, tanácsadói szerepet lát el projektmódszertani kérdésekben, hogy a projektmódszertan és szemlélet következetes alkalmazása révén segítse a projekt eredményes befejezését.
Módszertanunk a projektek menedzseléséhez a nemzetközileg ismert és széles körben használt GDPM (Goal Directed Project Management) a “Célirányos Projektvezetés”. A GDPM megítélésünk és tapasztalatunk szerint is a legalkalmasabb a hazai méretű informatikai projektek sikeres megvalósítására.
A “Célirányos Projektvezetés” egyik fő jellemzője, hogy a projekt tervezésénél és végrehajtásánál a figyelem középpontjában mindig az elérendő célok, illetve a megvalósítandó eredmények állnak. A tevékenységek tervezése a már pontosan megfogalmazott célok hatékony elérése szolgálatában történik.
A GDPM projektvezetési módszertanunkat szükség szerint további módszertanokkal, módszertani elemekkel, technikákkal egészítjük ki, mint például a Változáskezelés (Change Management) illetve a SUMMIT’D rendszerfejlesztési és implementációs módszertan.
Nagy informatikai rendszerbevezetési projektek szakmai támogatása
Ügyfeleink számára az informatikai rendszerbevezetési projektek során elvégezzük a követelmény-specifikációk kidolgozását (mind az üzleti igények és elvárások, mind pedig az infrastrukturális igények és lehetőségek felmérésével), a beszerzési eljárások és a rendszertervezés szakmai támogatását, a fejlesztés folyamatának szakmai figyelemmel követését, javaslatok kidolgozását az esetleges beavatkozásokra vonatkozóan, illetve folyamatos kockázatelemzést.